Informator Europejski

Informator Europejski

Czy wiesz, że...

Budowa II linii metra

to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.

9,7 mld zł

to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

10 tys. zł

przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.

17,9 mld zł

to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich

Facebook

„Koniec geoblokowania, czyli o zakupach w sieci bez ograniczeń”

Increase Normal Decrease
opublikowano: Poniedziałek, 3 Grudnia, 2018 - 15:02, kgano

„Koniec geoblokowania, czyli o zakupach w sieci bez ograniczeń”

Czy wiesz, że od 3 grudnia możliwe będą zakupy w Internecie „bez blokady geograficznej”?

Geoblokada to dyskryminująca praktyka, która uniemożliwia klientom internetowym dostęp do produktów i usług oraz ich zakup poprzez stronę, znajdującą się w innym państwie członkowskim. Dlatego też 3 grudnia wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE ograniczające możliwości blokowania dostępu do zakupów w Internecie. Jakie korzyści niesie dla konsumentów? Jakie ma konsekwencje dla przedsiębiorców? Jak konsumenci mogą bronić swoich praw? Co PE szykuje w 2019 roku w kwestii praw konsumentów?

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa zaprasza na bezpłatny Europejski Wykład Otwarty posłanki-sprawozdawczyni Pani Róży Thun oraz Pana Karola Muża, Koordynatora Europejskiego Centrum Konsumenckiego pod tytułem „Koniec geoblokowania, czyli o zakupach w sieci bez ograniczeń”.

Wykład odbędzie się w piątek 7 grudnia o godzinie 16.30 w ZODIAK Warszawskim Pawilonie Architektury Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4, Warszawa.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl

Więcej informacji na stronie: http://www.europedirect.um.warszawa.pl/  

Zapraszamy!