Nauczyciel/ Nauczycielka 45+ z ECDL

opublikowano: Wtorek, 13 Września, 2011 - 09:05, redaktor

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Informacje dotyczące projektu:

Wartość całkowita projektu: 323 089,64 zł
Wartość dofinansowania z funduszy UE: 323 089,64 zł
Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Społeczny
Program Operacyjny: Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach
Działanie 9.4. Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty
Planowany okres realizacji projektu: 01.09.2011-30.09.2012
Jednostka realizująca projekt: Miasto Stołeczne Warszawa/ Biuro Funduszy Europejskich

Celem głównym projektu było doskonalenie i rozwój zawodowy 100 osób – nauczycieli i nauczycielek warszawskiego systemu oświaty.

Cele szczegółowe projektu:

- rozwój umiejętności ICT nauczycieli/ nauczycielek w wieku 45+,

- podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli/ nauczycielek w wieku 45+,

- wzmocnienie rozwoju indywidualnego nauczycieli/ nauczycielek w wieku 45+,

- zwiększenie możliwości do kształcenia i doskonalenia się,

- wzmocnienie pozycji na rynku pracy osób w wieku 45+,

- poprawa relacji nauczyciel – uczeń.

Grupą docelową projektu byli nauczyciele/ nauczycielki zatrudnieni w publicznych szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i Centrum Kształcenia Ustawicznego, zlokalizowanych na terenie m.st. Warszawy, w szczególności w Dzielnicy Śródmieście. Projektem zostało objętych 100 osób w wieku 45+.

W ramach projektu przeprowadzone zostały kursy doskonalące z zakresu umiejętności ICT, które przygotowały uczestników do egzaminu z zakresu Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych – ECDL Core. Kursy obejmowały 150h szkoleniowych (45min) i prowadzone były w grupach 10. osobowych. Zgodnie z międzynarodowymi normami dotyczącymi zakresu szkoleń przygotowujących do zdawania egzaminu ECDL, zaplanowano następujące moduły:

1. Postawy technik informatycznych – 18h

2. Użytkowanie komputerów – 19h

3. Przetwarzanie tekstów – 25h

4. Arkusze kalkulacyjne – 23h

5. Bazy danych – 25h

6. Grafika menedżerska i prezentacyjna – 24h

7. Usługi w sieciach informatycznych – 16h

Absolwenci kursów po zdaniu egzaminu otrzymali Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL Core) uznawany przez kraje Unii Europejskiej. Poprzez udział w kursie komputerowym ECDL warszawscy nauczyciele nabyli umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych co przyczyniło się do ich lepszej pozycji na rynku pracy a także poprawiło relację uczeń-nauczyciel.

Umowa o dofinansowanie projektu "Nauczyciel/ Nauczycielka 45+ z ECDL" została podpisana w dniu 2 lutego 2011 roku przez Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Śródmieście, Panią Marzenę Cendrowską.
Aneks do umowy został podpisany w dniu 16 grudnia 2011 roku przez Zastępcę Dyrektora Biura Funduszy Europejskich Urzędu m.st. Warszawy, Pana Tomasza Pactwę.

Rekrutacja do projektu odbyła się w dniach: 31.10 - 21.11.2011 r.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków rekrutacji oraz uczestnictwa opisane zostały w załączonym "Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa".

ZAPRASZAMY!!!

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
    (plik: regulamin_rekrutacji_i_uczestnictwa_w_projekcie.doc, rozmiar pliku: 174 KB)
    (plik: formularz_zgloszeniowy_-_ecdl45.doc, rozmiar pliku: 127.5 KB)