to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.
to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.
to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich
przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.
to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2019
Przeprowadzenie zamkniętych warsztatów szkoleniowych on-line ukierunkowanych na aspekty praktyczne: Nowa ustawa Prawo zamówień publicznych. Działanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
UWAGA: W nawiązaniu do zapytania ofertowego z dn. 22 października 2020 roku dotyczącego przeprowadzenia zamkniętych warsztatów szkoleniowych on-line ukierunkowanych na aspekty praktyczne: Nowa ustawa Prawo zamówień publicznych, uprzejmie informujemy, że termin składania ofert został wydłużony do dnia 3 listopada 2020 r. Pozostałe warunki określone w zapytaniu ofertowym pozostają bez zmian.
Zwracam się z prośbą o przedstawienie oferty na poniżej opisany przedmiot zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia: przeprowadzenie zamkniętych warsztatów szkoleniowych on-line ukierunkowanych na aspekty praktyczne: Nowa ustawa Prawo zamówień publicznych. Działanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
Uczestnicy warsztatów: maksymalnie 70 osób. Informacje na temat uczestników warsztatów zostaną przekazane Wykonawcy na etapie podpisania umowy.
Termin warsztatów: Zamawiający przewiduje 12 godzin zegarowych przeprowadzonych w ciągu trzech dni roboczych (4 godziny każdego dnia) na warsztaty szkoleniowe on-line, z uwzględnieniem przerw. Ostateczne daty warsztatów zostaną potwierdzone przez Zamawiającego w porozumieniu z Wykonawcą na etapie podpisania umowy.
Organizacja warsztatów: Szkolenia będą przeprowadzone on-line, za pomocą aplikacji Microsoft TEAMS. Aplikacja Microsoft Teams umożliwi przekazanie uczestnikom materiałów video i audio, także w formie prezentacji Power Point. Uczestnicy będą mogli brać aktywny udział w dyskusji (zadając pytania ustnie lub na czacie). Aplikacja umożliwi pracę warsztatową w grupach. Wykonawca prześle do bazy uczestników linki wygenerowane przez aplikację Microsoft Teams do poszczególnych dni szkoleniowych najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem pierwszego dnia szkolenia. Zamawiający dostarczy Wykonawcy listę uczestników wraz z adresami e-mail.
Scenariusz warsztatów: Wykonawca zobowiązany jest do opracowania oraz dostarczenia wraz z ofertą scenariusza warsztatów szkoleniowych opartego na tematyce określonej w treści zapytania, który będzie podlegał ocenie w ramach kryterium wskazanym w pkt. 4 lit. b niniejszego zapytania. Scenariusz warsztatów szkoleniowych musi zawierać propozycję harmonogramu spotkań warsztatowych. W przypadku delegowania dwóch trenerów do prowadzenia szkolenia scenariusz warsztatów powinien zawierać zapisy wskazujące przyporządkowanie trenerów do omawiania poszczególnych elementów scenariusza.
Materiały szkoleniowe: Wykonawca zobowiązany jest do opracowania oraz dostarczenia na własność dla wszystkich uczestników materiałów szkoleniowych w wersji elektronicznej. Materiały szkoleniowe muszą być oznakowane zgodnie z Księgą Identyfikacji Wizualnej projektu oraz zasadami oznakowywania projektów współfinansowanych w ramach POPT 2014-2020, które zostaną dostarczone przez Zamawiającego na etapie podpisania umowy. Wykonawca przedstawi materiały szkoleniowe do akceptacji Zamawiającego najpóźniej 3 dni przed rozpoczęciem warsztatów.
Zaświadczenia: Wykonawca zobowiązany jest wydać uczestnikom drukowane zaświadczenia o ukończeniu warsztatów szkoleniowych i zdobytych kwalifikacjach. Zaświadczenia muszą być oznakowane zgodnie z Księgą Identyfikacji Wizualnej projektu oraz zasadami oznakowywania projektów współfinasowanych w ramach POPT 2014-2020, które zostaną dostarczone przez Zamawiającego na etapie podpisania umowy.
Tematyka warsztatów
Zagadnienia właściwe dla warsztatów, które powinny znaleźć się w scenariuszu warsztatów (minimalny zakres tematyczny). Od dnia 1 stycznia 2021 r. będzie obowiązywała Ustawa z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych oraz ustawa z dnia 11 września 2019 r. - Przepisy wprowadzające ustawę Prawo zamówień publicznych. W związku z faktem, iż nowa ustawa nie jest kolejną nowelizacją, a zbiorem całkowicie nowych przepisów zwracamy się z prośbą o uwzględnienie w scenariuszu następujących elementów:
WAŻNE: Podczas szkolenia Wykonawca zobowiązany jest przekazać praktyczne wnioski w zakresie przygotowania się do stosowania nowych przepisów.
Metody przeprowadzenia warsztatów:
Inne istotne warunki realizacji zamówienia:
a) Oferta na powyżej opisany przedmiot zamówienia powinna zostać przesłana w formie Załącznika nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego. Wykonawca zobowiązany jest wraz z ofertą dostarczyć wypełnione oświadczenie określone w załączniku 2 oraz oświadczenia trenerów, których wzór stanowi załącznik nr 3.
b) Szkolenia są finansowane ze środków publicznych.
c) Wszystkie koszty związane z przygotowaniem materiałów szkoleniowych pokrywa Wykonawca.
d) Zamawiający na etapie realizacji zamówienia dopuszcza możliwość wnoszenia uwag do przedstawionych przez wybranego w toku postępowania Wykonawcę scenariusza warsztatów podlegających ocenie w ramach kryterium oceny ofert.
e) W uzasadnionych okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia warsztatów szkoleniowych przez innych trenerów niż wskazanych przez Wykonawcę w ofercie w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, pod warunkiem wykazania, że trenerzy ostatecznie dedykowani do przeprowadzenia szkoleń posiadają równe bądź wyższe kwalifikacje niż trenerzy przedstawieni w ofercie.
f) uczestnicy szkolenia będą mieli dostęp do nagrania video z przebiegu szkolenia, bez ograniczenia czasowego.
g) W związku ze stanem epidemicznym obowiązującym w RP Zamawiający dopuszcza możliwość odstąpienia od podpisania umowy bez podawania przyczyny.
2. Termin realizacji zamówienia: do 10 grudnia 2020 r.
3. Warunki udziału w postępowaniu:
a. Udokumentowane doświadczenie w zakresie przeprowadzenia szkoleń z prawa zamówień publicznych. W celu potwierdzenia posiadania wiedzy i doświadczenia należy przedłożyć dokumentację potwierdzającą przeprowadzenie minimum 5 szkoleń z zakresu prawo zamówień publicznych, zrealizowanych w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie. Wykonawca zobowiązany jest załączyć dowody, że warsztaty szkoleniowe zostały wykonane należycie (np. referencje, protokoły odbioru zamówienia).
b. Trenerzy dedykowani do przeprowadzenia warsztatów posiadają doświadczenie w prowadzeniu warsztatów z zakresu prawa zamówień publicznych. W celu potwierdzenia posiadania doświadczenia należy przedłożyć opis kwalifikacji trenerów wraz dokumentacją potwierdzającą przeprowadzenie przez każdego z trenerów minimum 3 szkoleń z zakresu prawa zamówień publicznych.
4. Kryteria oceny ofert:
a. Cena brutto oferty,
b. Scenariusz warsztatów.
5. Wagi punktowe lub procentowe poszczególnych kryteriów oceny ofert:
a) Cena brutto oferty - 60%. W ramach kryterium można uzyskać maksymalnie 60 pkt.
Metodyka wyliczenia punktów za to kryterium:
Oferta o najniższej cenie
Liczba punktów = ---------------------------------------------- 100 x 60%
Cena oferty badanej
b) Scenariusz warsztatów - 40%. W ramach kryterium można uzyskać maksymalnie 40 pkt.
Metodyka wyliczenia punktów za to kryterium:
Liczba przyznanych punktów w ramach kryterium „scenariusz warsztatów”
Liczba punktów = ----------------------------------------------------------------------------------------------- 100 x 40%
Maksymalna liczba pkt. przyznana ofercie za to kryterium
Ostateczną ocenę oferty stanowi suma punktów obliczonych zgodnie z wzorami wskazanymi w pkt 5 lit a, b. Zgodnie z przyznanymi punktami Komisja oceniająca stworzy ranking oferentów.
6. Opis sposobu przyznania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny ofert:
a) W ramach kryterium „scenariusz warsztatów” ocenie poddana zostanie propozycja scenariusza warsztatów – wykazane w pkt. 5 Załącznika nr 1 do Zapytania ofertowego.
Scenariusz zostanie oceniony według skali opisanej poniżej:
Część merytoryczna – związana z poziomem merytorycznym scenariusza, jego zakresem tematycznym, poziomem szczegółowości opisu poszczególnych zagadnień scenariusza. Punktacja od 0 do 20 punktów:
Część praktyczna - związana z wymiarem praktycznym scenariusza, technikami użytymi podczas warsztatów on-line, przy założeniu, że preferowane będą metody interaktywne i partycypacyjne. Punktacja od 0 do 20 punktów:
7. Termin składania ofert: do 3 listopada 2020 r. W przypadku ofert przesłanych pocztą liczy się data wpływu.
8. Warunki zmiany umowy: nie dotyczy
9. Inne postanowienia, których obowiązek zamieszczenia w zapytaniu ofertowym wynika z właściwych wytycznych lub innych wiążących dokumentów: nie dotyczy
Ofertę prosimy przesłać pocztą na adres:
Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa lub pocztą elektroniczną na adres mailowy osoby prowadzącej postępowanie, tj.: p. Edyty Pietr oferty@um.warszawa.pl. W związku z obowiązującym stanem epidemicznym preferujemy przesyłanie ofert pocztą elektroniczną.