Informator Europejski

Informator Europejski

Czy wiesz, że...

17,9 mld zł

to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich

10 tys. zł

przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.

12,4 mld zł

 to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2019

9,7 mld zł

to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

Budowa II linii metra

to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.

Facebook

Zapraszamy do udziału w konkursie na wykonanie kartki z przewodnika!

Increase Normal Decrease
opublikowano: Środa, 5 Sierpnia, 2020 - 15:39, kgruba
Sporządził: Katarzyna Gruba

Spędzasz wakacje w ciekawym miejscu niedaleko Warszawy? Mieszkasz w podwarszawskiej gminie, która może poszczycić się wieloma pięknymi zakątkami? Lubisz planować wyjazdy rodzinne, a do tego rysowanie sprawia Ci przyjemność? Podziel się z nami swoim pomysłem na jednodniowy wypad poza miasto i stwórz kartkę z przewodnika!

Zapraszamy do udziału w konkursie na wykonanie kartki z przewodnika!

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie pn. „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”.

Wystarczy, że na kartce formatu A4 zaprojektujesz plan jednodniowej wycieczki po wartych obejrzenia miejscach metropolii warszawskiej. Przedstawisz w zachęcający sposób wszystkie atrakcje, które znajdują się w okolicy, takie jak lokalną przyrodę, krajobrazy czy rekreacyjne tereny sportowe. Wasza praca powinna zawierać: nazwę miejsca, rysunki lub samodzielnie wykonane fotografie ilustrujące dane miejsce, opis wycieczki i miejsc wartych odwiedzenia, ew. mapę.

Pamiętaj, że odwiedzając jakieś miejsce należy pozostawić je w takim samym stanie, w jakim się je zastało. Dlatego podczas planowania wycieczki uwzględnij to, jak będziesz dbać o środowisko naturalne podczas podróży.

Na Autorów najlepszych prac czekają: natychmiastowe aparaty fotograficzne, czytniki do e-booków oraz słuchawki bezprzewodowe!

Prace zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych:

 • I kategoria wiekowa: uczniowie klas 0 – 3
 • II kategoria wiekowa: uczniowie klas 4 – 8
 • III kategoria wiekowa: uczniowie szkół ponadpodstawowych

 

Prace w formacie .pdf lub .jpg. oraz formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać pocztą elektroniczną na adres mailowy: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl z tytułem wiadomości „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”.

Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zlokalizowanych na terenie gmin wchodzących w skład Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (Gmina Błonie, Brwinów, Czosnów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jabłonna, Jaktorów, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin Jeziorna, Legionowo, Leszno, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Radzymin, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Warszawa, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Żyrardów).

Na Wasze kartki z przewodnika czekamy do 28 września 2020 roku.

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Regulamin
  (plik: regulamin_konkursu_przyrodniczego_2020_wer_1.pdf, rozmiar pliku: 635.19 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  18- Formularz zgloszeniowy 2020
  (plik: 18-_formularz_zgloszeniowy_2020.doc, rozmiar pliku: 83 KB)
  Pobierz
 3. 3.
  18+ Formularz zgloszeniowy 2020
  (plik: 18_formularz_zgloszeniowy_2020.doc, rozmiar pliku: 81 KB)
  Pobierz