Informator Europejski

Informator Europejski

Czy wiesz, że...

10 tys. zł

przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.

17,9 mld zł

to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich

Budowa II linii metra

to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.

12,4 mld zł

 to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2019

9,7 mld zł

to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

Facebook

Zapraszamy do udziału w konkursie “Jestem Europejczykiem. Dbam o...

Increase Normal Decrease
opublikowano: Piątek, 15 Stycznia, 2021 - 14:55, kgruba

Zapraszamy do udziału w konkursie “Jestem Europejczykiem. Dbam o zdrowie”!

Zapraszamy do udziału w konkursie “Jestem Europejczykiem. Dbam o zdrowie”!

Każdy z nas wie, że należy troszczyć się o swoje zdrowie. Zwłaszcza teraz, kiedy trwa pandemia, jeszcze częściej słyszmy "jedz więcej warzyw", "wysypiaj się", „nie zapomnij poćwiczyć po szkole". Jakie macie swoje własne sposoby na dbanie o zdrowie? Podzielcie się nimi z nami i pokażcie jak troszczycie się o swoje zdrowie!
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie pn. „Jestem Europejczykiem. Dbam o zdrowie”.
Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie pracy plastycznej w formacie A3 w orientacji poziomej lub pionowej nawiązującej do hasła konkursu “Jestem Europejczykiem. Dbam o zdrowie”. Praca ma przedstawiać w jaki sposób uczestnik na co dzień troszczy się o swoją formę zdrowotną
i fizyczną. Musi on również pamiętać o nawiązaniu do aspektu europejskiego i jego podkreśleniu
w swojej pracy.

Prace konkursowe powinny być wykonane w formie rysunku lub malunku w jednej z następujących technik plastycznych: kredki, pastele, farby, tempera, flamastry, ołówki. Niedopuszczone zostaną prace wykonane przy użyciu nietrwałych, sypkich materiałów albo z elementami wystającymi ponad powierzchnię kartki pracy konkursowej.

Prace zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych:
1) I kategoria wiekowa: uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych
2) II kategoria wiekowa: uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych
3) III kategoria wiekowa: uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych

Na Autorów najlepszych prac czekają: opaski sportowe (smartband) oraz sprzęt sportowy!

Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie uczniowie szkół podstawowych, zlokalizowanych na terenie gmin wchodzących w skład Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (Gmina Błonie, Brwinów, Czosnów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jabłonna, Jaktorów, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin Jeziorna, Legionowo, Leszno, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Radzymin, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Warszawa, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Żyrardów).
Celem konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych mieszkańców warszawskiej metropolii, szczególnie ważne podczas trwającej nadal pandemii koronawirusa. Przygotowanie zadania konkursowego przyczyni się do wzrostu świadomości dzieci na temat konieczności dbania o formę zdrowotną i kondycję fizyczną w czasach, gdy dzieci zdecydowanie za dużo czasu spędzają przed komputerem. Konkurs pozwoli też dzieciom na podzielenie się swoimi pozytywnymi doświadczeniami z troski o siebie i najbliższych w czasie pandemii (np. zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu, dbanie o dobre samopoczucie, budowanie odporności organizmu, etc.). Nabycie nowych nawyków lub wypracowanie nowych sposobów dbania o zdrowie (nie tylko fizyczne ale również psychiczne itp.) zaowocuje dobrą kondycją na przyszłość.

Unia Europejska nieustannie zachęca obywateli UE do regularnej aktywności fizycznej i dbania o swoje zdrowie. Konkurs wpisuje się w tę retorykę i ma komunikować, że Europejczyk to osoba przykładająca dużą wagę do swojego zdrowia i kondycji.

Prace konkursowe oraz formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres:
Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa
PKiN, Plac Defilad 1 00-901 Warszawa, XIX piętro, pokój 1912
w przypadku przesłania pracy konkursowej pocztą z dopiskiem:
Konkurs plastyczny – „Jestem Europejczykiem. Dbam o zdrowie.”

Na prace czekamy do 12 marca 2021 r.

Powodzenia!

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Regulamin konkursu
  (plik: regulamin_konkursu.doc, rozmiar pliku: 113.5 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  Formularz zgłoszeniowy
  (plik: formularz_zgloszeniowy.doc, rozmiar pliku: 84.5 KB)
  Pobierz
 3. 3.
  Klauzula informacyjna
  (plik: konkurs_-_klauzula_informacyjna.doc, rozmiar pliku: 87 KB)
  Pobierz