Informator Europejski

Informator Europejski

Czy wiesz, że...

10 tys. zł

przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.

12,4 mld zł

 to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2019

Budowa II linii metra

to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.

17,9 mld zł

to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich

9,7 mld zł

to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

Facebook

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO-PRZYRODNICZEGO

Increase Normal Decrease
opublikowano: Czwartek, 12 Listopada, 2020 - 09:16, kgruba

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO-PRZYRODNICZEGO

Konkurs miał na celu zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców Warszawy i okolicznych gmin w zakresie wyzwań środowiskowych, w tym klimatycznych, z jakimi zmaga się metropolia warszawska, promowanie piękna przyrody oraz aktywizację lokalnej społeczności na rzecz zrównoważonego rozwoju. Cel konkursu wpisuje się w priorytety Komisji Europejskiej w ramach nowej strategii Europejskiego Zielonego Ładu.

Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej na wzór strony z przewodnika w formacie A4 (1 kartka A4 opisująca 1-dniową wycieczkę) odzwierciedlającej temat Konkursu, tj. przyrodę, krajobrazy czy rekreacyjne tereny sportowe warte zobaczenia podczas jednodniowej wycieczki.

Komisja Konkursowa postępując zgodnie z Regulaminem Konkursu, zakwalifikowała 134 prace (ze 136 otrzymanych) nadesłane z 38 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych z 6 miejscowości (Glinianka, Izabelin, Lesznowola, Nadarzyn, Zielonki-Parcela, Warszawa).

Prace zostały ocenione przez członków Komisji Konkursowej pod względem ekologicznego aspektu planowanej wycieczki, europejskich odniesień, jak również estetyki wykonania, pomysłowości i samodzielności wykonania pracy. Jury szczególną uwagę zwróciło na zrozumienie tematyki konkursu i jego interpretację.

Komisja wyłoniła kolejno pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce w każdej z kategorii wiekowych:

I kategoria wiekowa: uczniowie klas 0 – 3 (rozpoczynający naukę w tych klasach we wrześniu 2020)
II kategoria wiekowa: uczniowie klas 4 – 8 (rozpoczynający naukę w tych klasach we wrześniu 2020)
III kategoria wiekowa: uczniowie szkół ponadpodstawowych

Autor zwycięskiej pracy z klas 0-3 oraz autor zwycięskiej pracy z klas 4-8 otrzyma nagrodę główną, którą będzie aparat fotograficzny.

Autor zwycięskiej pracy z szkoły ponadpodstawowe otrzyma nagrodę główną, którą będzie czytnik do e-booków.

Autorzy prac, którzy w każdej z trzech kategorii wiekowych, zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce, otrzymają nagrody (słuchawki bezprzewodowe).

Autorzy prac wyróżnionych otrzymają zestaw materiałów promocyjno-edukacyjnych Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Warszawa.

Wyniki Konkursu prezentują się następująco:

Laureaci konkursu w I kategorii wiekowej: uczniowie klas 0 – 3

(rozpoczynający naukę w tych klasach we wrześniu 2020)

I miejsce w kategorii klasa 0 – 3

nagroda – aparat fotograficzny

Laura Załuska

uczennica klasy 2, wiek 8 lat ze Szkoły Podstawowej
nr 353 im. Wielkich Odkrywców w Warszawie

II miejsce w kategorii klasa 0 – 3

nagroda – słuchawki bezprzewodowe

Amelia Szwajczewska

uczennica klasy 3, wiek 9 lat ze Szkoły Podstawowej
w Zielonkach -Parceli

III miejsce w kategorii klasa 0 – 3

nagroda – słuchawki bezprzewodowe

Konrad Papis

uczeń klasy 3, wiek 9 lat ze Szkoły Podstawowej
nr 340 im. prof. Bogusława Molskiego w Warszawie

Wyróżnienia w kategorii wiekowej klasa 0 – 3:

✔ Liliana Kisiel, lat 9, uczennica klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 375 im. Orląt Lwowskich w Warszawie

✔ Daniel Tylka, lat 7, uczeń klasy 1 ze Szkoły Podstawowej nr 387 im. Szarych Szeregów w Warszawie

✔ Alan Kozłowski, lat 7, uczeń klasy 1 ze Szkoły Podstawowej nr 163 im. Batalionu Zośka w Warszawie

✔ Jan Hałasiewicz, lat 6, uczeń klasy 1 ze Szkoły Podstawowej nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie

✔ Zofia Hałasiewicz, lat 8, uczennica klasy 2 ze Szkoły Podstawowej nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie

✔ Łukasz Chwedczuk, lat 7, uczeń klasy 1 ze Szkoły Podstawowej nr 58 im. Tadeusza Gajcego w Warszawie

✔ Anna Wąsik, lat 9, uczennica klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie

Laureaci konkursu w II kategorii wiekowej: uczniowie klas 4 – 8
(rozpoczynający naukę w tych klasach we wrześniu 2020)

I miejsce w kategorii klasa 4 – 8

nagroda – aparat fotograficzny

Helena Pogodowska

uczennica klasy 4, wiek 9 lat ze Szkoły Podstawowej
nr 246 im. I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki w Warszawie

II miejsce w kategorii klasa 4 – 8

nagroda – słuchawki bezprzewodowe

Maja Gołaszewska

uczennica klasy 5, wiek 10 lat ze Szkoły Podstawowej
nr 139 im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie

III miejsce w kategorii klasa 4 – 8

nagroda – słuchawki bezprzewodowe

Maja Kisiel

uczennica klasy 8, wiek 14 lat ze Szkoły Podstawowej
nr 375 im. Orląt Lwowskich w Warszawie

Wyróżnienia w kategorii wiekowej klasa 4 – 8:

✔ Maciej Grudniewski, lat 10, uczeń 5 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 246 im. I Warszawskiej Dywizji Piechoty im. T. Kościuszki w Warszawie

✔ Kinga Klarowicz, lat 10, uczennica 5 klasy ze Szkoły Podstawowej im. płka Stanisława Królickiego w Izabelinie

✔ Jeremi Markowski, lat 12, uczeń 6 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 357 w Warszawie

✔ Magdalena Sokołowska, lat 11, uczennica 6 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego w Warszawie

✔ Rozalia Jabłońska, lat 10, uczennica 5 klasy z Zespołu Szkół Publicznych im. Noblistów Polskich w Lesznowoli

✔ Emilia Naranowicz, lat 10, uczennica 5 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie

✔ Szymon Wójcik, lat 13, uczeń 7 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 340 im. Bogusława Molskiego w Warszawie

Laureaci konkursu w III kategorii wiekowej: uczniowie szkół ponadpodstawowych

I miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe

nagroda – czytnik do e-booków

Matylda Dębska

uczennica klasy 2, wiek 16 lat z XXI Liceum Ogólnokształcącego
im. Hugona Kołłątaja w Warszawie

II miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe

nagroda – słuchawki bezprzewodowe

Asya Polat

uczennica klasy 2, wiek 16 lat z LXIII Liceum Ogólnokształcącego
im. Lajosa Kossutha w Warszawie

III miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe

nagroda – słuchawki bezprzewodowe

Karmela Schabek

uczennica klasy 2, wiek 17 lat z CLVIII Liceum Ogólnokształcącego
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej w Warszawie

Wyróżnienia w kategorii wiekowej szkoły ponadpodstawowe:

✔ Michał Kiszakiewicz, lat 17, uczeń 2 klasy z CLV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznym im. Bohaterek Powstania Warszawskiego w Warszawie

✔ Krzysztof Broma, lat 22, uczeń 3 klasy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2 w Warszawie

✔ Małgorzata Zaremba, lat 22, uczennica 3 klasy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 38 Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2 w Warszawie

Nagrody specjalne dla szkół – tablice magnetyczne

Tablicę magnetyczną za szczególnie duże zainteresowanie konkursem i nadesłanie największej ilości prac konkursowych otrzymują:

Szkoła Podstawowa w Izabelinie, ul. 3 maja 49, 05-080 Izabelin
Zespół Szkół Specjalnych nr 38 Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2, ul. Namysłowska 10, 03-455 Warszawa.

Z autorami nagrodzonych prac skontaktujemy się mailowo lub telefonicznie i poinformujemy o terminie uroczystego wręczenia nagród.

W załączniku znajdą Państwo protokół z posiedzenia komisji konkursowej.

Galeria nagrodzonych prac dostępna pod adresem: http://www.europedirect.um.warszawa.pl/aktualnosci/wyniki-konkursu-plast...

Pliki do pobrania

  1. 1.

    (plik: protokol_konkursu_2020.pdf, rozmiar pliku: 429.43 KB)
    Pobierz