Informator Europejski

Informator Europejski

Czy wiesz, że...

10 tys. zł

przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.

Budowa II linii metra

to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.

12,4 mld zł

 to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2019

17,9 mld zł

to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich

9,7 mld zł

to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

Facebook

Uczestnicy projektu „Warszawskie inspiracje do pracy” poszukują...

Increase Normal Decrease
opublikowano: Piątek, 24 Stycznia, 2014 - 14:50, pszczesna

Uczestnicy projektu „Warszawskie inspiracje do pracy” poszukują staży!

PRACODAWCO! Poszukujesz stażysty? fot. PRACODAWCO! Poszukujesz stażysty?

Ponad 100 przeszkolonych uczestników, blisko 15 zatrudnionych osób oraz ponad 50 uczestników skierowanych na zajęcia reintegracji zawodowej - to dotychczasowy rezultat osiągnięty w ramach projektu „Warszawskie inspiracje do pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W przypadku kolejnych osób finalizowane są formalności związane z organizacją zajęć u zainteresowanych pracodawców.

Zajęcia reintegracji zawodowej odgrywają kluczową rolę w zakresie aktywizacji zawodowej uczestników projektu, zwiększając szanse osób bezrobotnych bądź nieaktywnych zawodowo na powrót na rynek pracy.

Średni okres odbywania zajęć reintegracji zawodowej obejmuje 4 miesiące, w trakcie trwania których uczestnik zdobywa doświadczenie poprzez wykonywanie zadań zawodowych na stanowisku pracy. Organizacja zajęć nie jest równoznaczna z zawarciem stosunku pracy pomiędzy uczestnikiem, a podmiotem organizującym zajęcia. 

Zajęcia reintegracji zawodowej odbywają się u tak różnych pracodawców jak urzędy skarbowe, fundacje, stowarzyszenia oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

Obecnie jeszcze blisko 30 uczestników projektu poszukuje potencjalnych pracodawców, którzy byliby zainteresowani organizacją dla nich zajęć reintegracji zawodowej.

Na stronie internetowej projektu „Warszawskie inspiracje do pracy” dostępna jest na bieżąco aktualizowana lista szkoleń zawodowych, które ukończyli uczestnicy poszukujący potencjalnych pracodawców, jak również dokumenty dotyczące zasad realizacji zajęć reintegracji zawodowej.

 

Zainteresowanych pracodawców prosimy o kontakt z Biurem Projektu
„Warszawskie inspiracje do pracy” pod numerem telefonu 22 443 02 32/67.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej projektu
www.um.warszawa.pl/wip

 

Projekt, którego celem jest aktywizacja społeczna i zawodowa bezrobotnych oraz nieaktywnych zawodowo mieszkańców Warszawy, realizowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa  i MANZANĘ Fundację Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych, działające wraz z Ośrodkami Pomocy Społecznej Dzielnic Bemowo, Białołęka, Bielany, Targówek, Wola i Żoliborz.

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Grafika - PRACODAWCO! Poszukujesz stażysty?
    (plik: grafika.png, rozmiar pliku: 185.92 KB)
    Pobierz