Relacja ze spaceru historycznego po Forcie V Włochy

opublikowano: Wtorek, 28 Października, 2014 - 10:53, lzelazowska

W dniu 27 października 2014 r. w ramach projektu „Ścieżki edukacyjne, rekreacyjne i kulturowe na obszarze m.st. Warszawy i Natura 2000” odbył się spacer historyczny po Forcie V Włochy.

Fort V Włochy, źródło: Urząd m.st. Warszawy fot. Fort V Włochy, źródło: Urząd m.st. Warszawy

Uczestnikami spaceru byli uczniowie Ursynowskich i Włochowskich szkół: Gimnazjum nr  91 w Warszawie i Zespołu Szkół im. Bohaterów Narwiku w Warszawie.

Przewodnik – pracownik Urzędu Dzielnicy Włochy a jednocześnie pasjonat historii w tematyce Fortów i Twierdzy Warszawa, opowiedział młodzieży o architekturze i funkcjonowaniu XIX – wiecznego Fortu V Włochy, jak również o pracach rewitalizacyjnych odbywających się na jego terenie.

Projekt: Ścieżki edukacyjne, rekreacyjne i kulturowe na obszarze m.st. Warszawy i NATURA 2000” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Więcej informacji: http://europa.um.warszawa.pl/projekty-miejskie/sciezki-edukacyjne