Informator Europejski

Informator Europejski

Czy wiesz, że...

10 tys. zł

przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.

17,5 mld zł

to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich

Budowa II linii metra

to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.

10,4 mld zł

to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

6,7 mld zł

 to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2017

Facebook

Poszukujemy partnerów na targi nieruchomości EXPO REAL

Increase Normal Decrease
opublikowano: Środa, 11 Maja, 2016 - 12:33, apawlak

Z przyjemnością informujemy, że w roku 2016 Warszawa po raz 16. zaprezentuje się na targach EXPO REAL, które rozpoczną się w dniu 4.10.2016 roku. Jak co roku zapraszamy Państwa do współuczestnictwa i współorganizacji targów. Informujemy również o możliwości jednoczesnego zgłoszenia na targi MIPIM 2017. Wspólnym celem udziału w targach inwestycyjnych EXPO REAL i MIPIM jest zaprezentowanie Warszawy jako miasta z dużym potencjałem i jako lidera obszaru CEE.

Do  współorganizacji udziału w targach zapraszamy Partnerów realizujących  nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz prowadzących działania mające znaczący wpływ na rozwój gospodarczy Warszawy, kluczowy wpływ na definiowanie miasta, na jego krajobraz i wizerunek w skali krajowej i międzynarodowej.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE OBU IMPREZ TARGOWYCH:

 

Pragniemy poinformować, że w związku z tym, że liczba Partnerów jest ograniczona, Miasto zastrzega sobie prawo do wyłonienia Partnerów w oparciu o skalę i znaczenie realizowanych przez nich projektów zgodnie z poniższymi uwarunkowaniami:

 

Będą to projekty realizowane lub przygotowywane do realizacji przez deweloperów, inwestorów i inne podmioty współuczestniczące w tworzeniu projektów inwestycyjnych. Projekty muszą mieć kluczowy wpływ na definiowanie miasta, na jego krajobraz i wizerunek w skali krajowej i międzynarodowej oraz charakter miastotwórczy. Każdy partner proszony jest o przedstawienie swoich propozycji. 

 

Zależy nam na pokazaniu:

1    nowych ikon, dominant architektonicznych miasta, oryginalnych i niepowtarzalnych projektów,

2    inwestycji kształtujących i zagospodarowujących przestrzeń publiczną i organizujących wokół siebie funkcje publiczne o powierzchni powyżej 15 tys. m2,

3    inwestycji wpływających na międzynarodowe postrzeganie miasta, na jakość i poziom życia oraz prowadzenia działalności gospodarczej,

4    projektów miastotwórczych kreujących nową jakość przestrzeni publicznej wzdłuż linii metra, zmieniających funkcje dotychczasowej przestrzeni, 

5    działań i projektów zmieniających i rewitalizujących tkankę zabytkową lub postindustrialną.

 

Ze względu na specyfikę targów Partnerzy pokrywają koszty swojej obecności na targach, koszt cateringu, części kosztów zabudowy oraz działań promocyjnych i oprawy wizerunkowej, (kwota ustalana w zależności od liczby Partnerów miasta). W tym zakresie Partnerzy współpracować będą z firmą reprezentującą wszystkich partnerów i koordynującą ich wystąpienie na targach, wybraną wspólnie przez Partnerów w porozumieniu z Miastem.

 

Po wyłonieniu Partnerów podpisane zostanie wspólne porozumienie o obecności na targach i formie reprezentacji Partnerów. Partnerzy otrzymają również formularz kontraktowy podwystawcy, który powinien zostać wypełniony i przesłany bezpośrednio do organizatora targów.

 

EXPO REAL 2016:

 

Miasto st. Warszawa po raz kolejny przygotowuje się do uczestnictwa w targach nieruchomości inwestycyjnych EXPO REAL, które odbędą się w dniach od 4 do 6 października 2016 r. w Monachium, Niemcy.

Informujemy, że zarezerwowaliśmy 111 m2 powierzchni wystawienniczej, zlokalizowanej, podobnie jak w latach ubiegłych w Hali A2.

 

I etap zgłoszeń:

 

Informujemy, że aby skorzystać z zakupu tańszych wejściówek miasto st. Warszawa musi zgłosić Państwa uczestnictwo, jako podwystawcy do dnia 24 czerwca 2016. Zgodnie z cennikiem targowym koszt zgłoszenia podwystawcy wyniesie wówczas 575 EUR.
Jeśli jesteście Państwo już zdecydowani prosimy o zgłoszenie.

 

II etap zgłoszeń:

 

Po 24 czerwca 2016 do 26 sierpnia 2016 roku możliwe będzie zgłaszanie podwystawców, lecz koszt wzrośnie do 725 EUR. Po 26 sierpnia 2016 opłata wzrasta do 875 EUR.

 

 

Tych z Państwa, którzy są zainteresowani zaprezentowaniem się na targach prosimy o przesłanie deklaracji udziału do dnia 31 maja 2016 r. Każdy podwystawca, podobnie jak wystawca główny, objęty jest wpisem do katalogu targowego, za który opłata wynosi 510 EUR.

 

 

MIPIM 2017:

 

Zapraszamy również do zgłaszania uczestnictwa w targach MIPIM 2017. Jeżeli są Państwo zdecydowani prosimy przesłanie analogicznego zgłoszenia lub jednego zgłoszenia na obie imprezy.

 

Propozycję współpracy prosimy przesłać pocztą na adres:

Biuro Funduszy Europejskich, pl. Defilad 1, skr. poczt. 5, 00-901 Warszawa 134, 

Faxem na numer: 022 44 33 798 lub pocztą elektroniczną na adres: inteuro@um.warszawa.pl z kopią do Pani Katarzyny Kotlarskiej-Łysek kkotlarska@um.warszawa.pl i Pani Małgorzaty Trzaskowskiej mtrzaskowska@um.warszawa.pl.

 

Partnerzy, którzy współpracowali już z Miastem w ramach targów EXPO REAL bądź MIPIM proszeni są o przesłanie mailem jedynie deklaracji udziału i nazw projektów, których promocja jest planowana.

 

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Panią Katarzyną Kotlarską-Łysek 22 44 33 198 lub Panią Małgorzatą Trzaskowską 22 44 33 186 lub mailem.

Pliki do pobrania

  1. 1.

    (plik: zapytanie_inwestorzy_expo_real_2016-last.pdf, rozmiar pliku: 1017.83 KB)
    Pobierz