Informator Europejski

Informator Europejski

Czy wiesz, że...

17,9 mld zł

to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich

12,4 mld zł

 to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2019

10 tys. zł

przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.

Budowa II linii metra

to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.

9,7 mld zł

to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

Facebook

Piknik „Ursynowskie Kwiaty” już w najbliższą niedzielę!

Increase Normal Decrease
opublikowano: Czwartek, 8 Maja, 2014 - 10:43, agrabias

Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy zaprasza na festyn ekologiczny „Ursynowskie Kwiaty”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 11 maja 2014 r. w godzinach 10:00 – 15:00 w pobliżu Ratusza Dzielnicy przy Al. KEN 61 (stacja metra Imielin). Wstęp wolny!

Piknik „Ursynowskie Kwiaty” już w najbliższą niedzielę!

Podczas imprezy będzie można wymienić zużyte baterie, stare urządzenia elektroniczne oraz makulaturę na sadzonki kwiatów balkonowych, wg następujących zasad:

1)      1 sadzonka za 0,5 kg baterii

2)      1 sadzonka za 1 urządzenie elektryczne

3)      1 sadzonka za 3 kg makulatury

UWAGA! Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3 sadzonki (w przypadku urządzeń elektrycznych liczba sadzonek będzie uzależniona od ich gabarytów).

Atrakcjami będą ponadto stoiska ogrodnicze, bezpłatne porady, gry i zabawy dla dzieci oraz szafing – czyli wielkie wietrzenie szaf.

Ursynowskie Wietrzenie Szaf i Piwnic to pierwsza taka akcja na terenie Dzielnicy, organizowana wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Mam (DKM). W jej trakcie będzie można sprzedawać i kupować po okazyjnej cenie, wymieniać się lub proponować za darmo pojedyncze nowe sztuki lub przedmioty używane w dobrym, albo bardzo dobrym stanie.

To świetna okazja, żeby pozbyć się tego, co niepotrzebne i zaopatrzyć się w to, co potrzebne, w prosty i bezpośredni sposób. Udział w SZAFINGU jest bezpłatny! 

Akcja ma charakter prorodzinny. Na maluchy będzie czekać kącik dla dzieci. Zaplanowane są również atrakcje przygotowane i prowadzone przez animatorki z Niepublicznego Żłobka „Konik na biegunach”: o godz. 11:00 zabawy w kółku i pląsy, o godz. 12:30 mini-warsztat plastyczny, a o godz. 14:00 zabawy z chustą KLANZY.
Więcej o zasadach szafingu na stronie: http://dyskusyjnyklubmam.pl/szafing/

W czasie pikniku „Ursynowskie kwiaty” będzie można dowiedzieć się więcej o projekcie prowadzonym przez m.st. Warszawę, w którym uczestniczą także Dzielnica Ursynów oraz Dzielnica Włochy, tj. „Ścieżki edukacyjne, rekreacyjne i kulturowe na obszarze m.st. Warszawy i NATURA 2000”.
(http://europa.um.warszawa.pl/projekty-miejskie/sciezki-edukacyjne).

ZAPRASZAMY!

 

Pliki do pobrania

 1. 1.

  (plik: plakat_ursynowskie_kwiaty_www.jpg, rozmiar pliku: 439.73 KB)
  Pobierz
 2. 2.

  (plik: plakat_szafing_24.04.jpg, rozmiar pliku: 305.86 KB)
  Pobierz