to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.
to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2019
to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.
to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich
przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.
W budynkach komunalnych w całej Europie marnotrawi się energię i wodę wskutek niedbalstwa. Bardzo często przyczyną tego stanu są dwa kluczowe punkty: brak skutecznego zarządzania energią ze strony administracji i oraz przyzwyczajenie do niekontrolowanego zużywania energii ze strony odbiorców. Europejska kampania ochrony klimatu zamierzona jest na promowanie efektywności energetycznej w obu tych obszarach.
Urząd Miasta Stołecznego Warszawy przy współudziale Mazowieckiej Agencji Energetycznej podjął szereg działań objętych projektem pn. „Odnawialne źródła energii i kogeneracja w m.st. Warszawa” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.
Projektem zostały objęte szkoły:
Więcej o projekcie „Odnawialne źródła energii i kogeneracja w m.st. Warszawa” dostępne są tutaj:
http://www.mae.com.pl/projekty-oze-i-termomodernizacja-w-m-st-warszawa.html
Jednym z komponentów projektu są działania mające na celu promowanie działań na rzecz oszczędzania energii oraz wykorzystania energii odnawialnej w budynkach użyteczności publicznej. Kampania edukacyjno-informacyjna pn. „Oszczędność energii jest trendy” skierowana została do Uczniów: Szkoły Podstawowej Nr 32 im. Małego Powstańca przy ul. Lewartowskiego 2 w Warszawie, Szkoły Podstawowej nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Kownackiej przy ul. Zaułek 34 w Warszawie, Gimnazjum nr 37 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przy ul. Niskiej 5 w Warszawie.
Celem Kampanii edukacyjno-informacyjnej „Oszczędność Energii Jest Trendy” jest podniesie świadomości Uczniów, Rodziców, Dyrektorów Placówek Oświatowych, Kadry Nauczycielskiej, Pracowników Administracyjnych zatrudnionych w Placówkach Oświatowych w zakresie racjonalnego i efektywnego wykorzystania energii.
W tym celu wyselekcjonowano trzy szkoły, w których zostały przeprowadzone szczegółowe analizy dotyczące zużycia i zarządzania energią, na podstawie których został opracowany Poradnik „Jak zarządzać energią w budynkach użyteczności publicznej – na przykładzie budynków szkolnych. Działania systemowe zostały wzbogacone o starannie dobrany i przygotowany program edukacyjno-informacyjny.
Kampania edukacyjno-informacyjna „Oszczędność Energii Jest Trendy” obejmuję następujące działania:
Ciekawe informacje dotyczące oszczędności energii dostępne są również na profilu FACEBOOK Kampanii „OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII JEST TRENDY”