Informator Europejski

Informator Europejski

Czy wiesz, że...

17,9 mld zł

to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich

10 tys. zł

przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.

Budowa II linii metra

to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.

12,4 mld zł

 to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2019

9,7 mld zł

to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

Facebook

Okrągły Stół Polskich Metropolii

Increase Normal Decrease
opublikowano: Poniedziałek, 9 Czerwca, 2014 - 11:38, p.paradowski

Jak zmieniły się polskie metropolie w kontekście 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej? W jakim miejscu jesteśmy, a co jeszcze przed nami? Czy dalsze plany rozwoju miast powinny się wiązać z wdrażaniem innowacyjnych usług publicznych?

Łukasz Młodziński fot. Łukasz Młodziński

Odpowiedzi na powyższe pytania udzielą Prezydenci i Wiceprezydenci polskich metropolii podczas Panelu Miast w ramach V Kongresu Innowacyjnej Gospodarki organizowanego w dniach 16- 17 czerwca w Centrum Konferencyjnym Muranów przy ul. Anielewicza 6 w Warszawie. Uczestnicy debaty skupią się na zagadnieniach związanych z gospodarką, infrastrukturą, opieką społeczną oraz komunikacją z mieszkańcami. Swój udział w dyskusji potwierdzili: Tadeusz Truskolaski- Prezydent Miasta Białegostoku,  Rafał Bruski - Prezydent Miasta Bydgoszczy, Marek Cieślak - Wiceprezydent Miasta Łodzi, Stanisław Sienko - Wiceprezydent Miasta Rzeszowa, Adam Grehl -Wiceprezydent Miasta Wrocławia oraz Michał Olszewski- Wiceprezydent m.st. Warszawy. Panel Okrągły Stół Polskich Metropolii:  Kompleksowe wyzwania – innowacyjne miasta jest organizowany przy wsparciu projektu CCIC – Complex Challenges, Innovative Cities. Odbędzie się w I dniu Kongresu, 16 czerwca, od godziny 13.50.

Kongres Innowacyjnej Gospodarki to doroczna prestiżowa konferencja organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą mająca na celu wypracowanie konkretnych rozwiązań, przyspieszających proces transformacji polskiej gospodarki w kierunku modelu innowacyjnego. Każda z edycji Kongresu gościła wybitnych przedstawicieli świata biznesu, nauki i polityki, a także największych innowacyjnych firm, z kraju i zagranicy. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie  25+ , czyli jak zapewnić Polsce kolejne 25 lat sukcesu?

 

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń Kongresu: http://kongresig.pl/pl/program/

Rejestracja: http://kongresig.pl/pl/zarejestruj-sie/

 

Kontakt dla mediów:

Edyta Ganc, tel. 224430753, eganc@um.warszawa.pl