to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2018

Nabór wniosków o przyznanie dotacji celowej z budżetu m.st. Warszawy

opublikowano: Piątek, 17 Kwietnia, 2020 - 13:03, lzelazowska
Sporządził: Aleksandra Ziółkowska

Prezydent m.st. Warszawy ogłasza nabór wniosków o przyznanie dotacji celowej z budżetu m.st. Warszawy na zadania celu publicznego związane z tworzeniem warunków dla rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych (dalej: ROD), położonych na terenie m.st. Warszawy.

Zachęcamy do konsultowania treści wniosku przed jego złożeniem poprzez rozmowę telefoniczną bądź w formie elektronicznej (adres e-mail: BFEiPR_WPRR@um.warszawa.pl), celem uniknięcia wizyt w urzędzie w związku z ewentualną poprawą błędów we wniosku.

Poniżej kontakt do osób udzielających informacji:

1. Pani Aneta Trzaskowska, tel. (22) 443 28 81

2. Pani Luiza Żelazowska, tel. (22) 443 02 38

3. Pani Aleksandra Ziółkowska, tel. (22) 443 02 41

Z uwagi na wprowadzony na terenie kraju stan epidemii, składanie wniosków w naborze będzie odbywało się:

1. drogą elektroniczną - poprzez platformę ePUAP pod adresem: /UMSTWarszawa/skrytka,

2. drogą elektroniczną - poprzez przekazanie dokumentów podpisanych kwalifikowanym podpisem elektronicznym na adres mailowy: BFEiPR_WPRR@um.warszawa.pl,

3. drogą pocztową na adres: Urząd m.st. Warszawy, Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju, ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa; w przypadku wyboru tej formy złożenia wniosków wnioskodawca zobowiązany jest umieścić napis na kopercie: „MIAD MAZOWSZE 2020”

4. osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Kredytowej 3.

UWAGA: przy rozpatrywaniu wniosków decyduje data wpływu dokumentów do Urzędu Miasta. W przypadku wysłania wniosku pocztą tradycyjną, zadecyduje termin wpływu przesyłki do Kancelarii Ogólnej Urzędu m.st. Warszawy. Dziękujemy Państwu za stosowanie się do zasad bezpieczeństwa oraz zapraszamy do uczestnictwa w naborze wniosków.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZASAD NABORU WNIOSKÓW:

Dotacja celowa może zostać udzielona na realizację Zadania (pojedynczego przedsięwzięcia) polegającego w szczególności na:

a) budowie, odbudowie, przebudowie, rozbudowie, modernizacji, odnowie lub remoncie infrastruktury ogrodowej na terenie danego rodzinnego ogrodu działkowego, w tym dróg ogrodowych, parkingów, alejek, sieci wodociągowej lub elektrycznej, oświetlenia, ogrodzenia, monitoringu, domów działkowca, hydroforni, a także na zakupie innych urządzeń przeznaczonych do wspólnego używania przez osoby korzystające z działek oraz służące do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania rodzinnego ogrodu działkowego,

b) ulepszeniu ładu przestrzennego, zieleni i zadrzewienia na terenach ogólnodostępnych danego rodzinnego ogrodu działkowego np.: organizowaniu, budowie lub odbudowie, przebudowie, rozbudowie, adaptacji, modernizacji, odnowie, rewitalizacji i zmianie aranżacji oraz utrzymaniu istniejących terenów zielonych tj.: zieleńców, alei drzew i krzewów, trawników, stawów, oczek i cieków wodnych. O dotację mogą się ubiegać Stowarzyszenia Ogrodowe. Każde Stowarzyszenie Ogrodowe może złożyć maksymalnie jeden wniosek o przyznanie dotacji celowej.

W przypadku, gdy Stowarzyszenie Ogrodowe prowadzi więcej niż jeden ROD dopuszczalne jest złożenie maksymalnie po jednym wniosku o przyznanie dotacji celowej na każdy ROD. Nabór wniosków odbywa się w trybie ciągłym od dnia opublikowania niniejszego ogłoszenia do wyczerpania środków finansowych, jednak nie później niż DO 15 MAJA 2020 R. Wszystkie informacje nt. niniejszego naboru wniosków, w tym szczegóły dot. sposobu składania wniosków, ich oceny, warunków rozliczenia dotacji oraz istotnych terminów, znajdują się w poniższych załącznikach.

(plik: ogloszenie.docx, rozmiar pliku: 39.86 KB)
    Zał. 1 do Ogłoszenia: Wniosek o przyznanie dotacji do miasta
    (plik: wniosek_o_przyznanie_dotacji_do_miasta_-_zalacznik_nr_1_do_ogloszenia.docx, rozmiar pliku: 38.57 KB)
    Zał. 2 do Ogłoszenia: Wniosek o przyznanie dotacji z MIAD