Miasteczko Schumana już 10 maja na Krakowskim Przedmieściu

opublikowano: Czwartek, 8 Maja, 2014 - 14:13, agrabias

W najbliższą sobotę, 10 maja ulicami Warszawy po raz kolejny przejdzie Parada Schumana – manifestacja poparcia dla idei integracji europejskiej, gromadząca od dwudziestu lat tysiące uczestników z Warszawy i Polski. O godzinie 12 spod kościoła św. Anny Parada ruszy Krakowskim Przedmieściem do ulicy Królewskiej, następnie ulicą Moliera, Senatorską i Miodową aby wrócić na Krakowskie Przedmieście do Miasteczka Schumana.

Miasteczko Schumana już 10 maja na Krakowskim Przedmieściu

Miasteczko Schumana to uliczny festyn, którego tegorocznym tematem przewodnim jest Miasto Otwarte.  Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wzięcia udziału w quizach, konkursach wiedzy o Unii Europejskiej, a także animacjach. W Miasteczku wyznaczona zostanie strefa miejska, w której będzie można spotkać się i porozmawiać z ekspertami o polityce miejskiej oraz poznać najciekawsze inicjatywy w Warszawie, szczególnie te, finansowane z środków Unii Europejskiej. Prezentacje i spotkania odbędą się w specjalnie przygotowanym pawilonie z wygodnymi miejscami oraz przestrzenią do rozmowy. Moderatorem będzie Jerzy Kisielewski – dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Jak co roku, w Miasteczku nie zabraknie stoiska Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa. Uczestnicy Parady będą mogli otrzymać u nas publikacje i materiały informacyjne dotyczące tematyki europejskiej i projektów realizowanych na terenie m.st. Warszawy, dofinansowanych ze środków europejskich. Biorąc udział w licznych konkursach i quizach, będzie można wygrać atrakcyjne upominki. Szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych wspólnie z naszym Punktem zapewnią partnerzy tj. Zarząd Transportu Miejskiego, Tramwaje Warszawskie, Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu oraz Muzeum Warszawy.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program wydarzeń w Miasteczku Schumana, znajduje  się na stronie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana: http://www.schuman.org.pl/pl/miasteczko-schumana

Specjalnie dla szkół oraz osób indywidualnych odwiedzających Warszawę z okazji Parady Schumana, Polska Fundacja im. Roberta Schumana w dniach 8-10 maja przygotowała Akademię Schumana - ofertę edukacyjną pozwalającą poznać z bliska warszawskie instytucje oraz  najciekawsze miejsca na mapie Warszawy. Wiele placówek otworzy się specjalnie w tych dniach proponując odwiedzającym ciekawy sposób spędzenia czasu.

Zapraszamy do udziału oraz wspólnego świętowania Dnia Europy!

(plik: 10_maja_program.pdf, rozmiar pliku: 325.84 KB)

(plik: informacja_prasowa_parada_schumana_juz_10_maja.doc, rozmiar pliku: 138.5 KB)