Informator Europejski

Informator Europejski

Czy wiesz, że...

10 tys. zł

przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.

7,3 mld zł

 to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2018

Budowa II linii metra

to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.

17,7 mld zł

to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich

9,7 mld zł

to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

Facebook

Edukacja o UE w czasie #zostańwdomu

Increase Normal Decrease
opublikowano: Środa, 6 Maja, 2020 - 10:50, kgano
Sporządził: K.Gano

Nie wiesz co zrobić ze swoim wolnym czasem? Chcesz nauczyć się nowych rzeczy? A może Twoje dzieci ułożyły już w domu wszystkie puzzle? Mamy na to sposób!

dzieci z quizem

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa nie zwalnia tempa i nadal prowadzi swoje działania informacyjno-edukacyjne.  Poniżej prezentujemy ciekawe, edukacyjne źródła informacji o Unii Europejskiej.

#Lekcjeeuropejskie online

Jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka lub Instagarma Punkt Europe Direct - Warszawa przygotował dla Ciebie serię postów edukacyjnych, które stanowią odpowiednik lekcji europejskich. Codziennie o godzinie 12:00 na Facebooku oraz Instagramie publikowane są posty dotyczące ciekawostek na temat Unii Europejskiej.

Facebook: https://www.facebook.com/EuropeDirectWarszawa/

Instagarm: https://www.instagram.com/europedirect_warszawa/

Quizy dla każdego

Lubisz wyzwania i sprawdzanie swojej wiedzy? Zobacz ile wiesz na temat Unii Europejskiej biorąc udział w quizie dla początkujących oraz średnio-zaawansowanych! To świetna zabawa dla lubiących rywalizację domowników. Potrzebujecie tylko smartphona lub tabletu oraz przycisku GRAJ.

Quiz dla dzieci: https://create.kahoot.it/share/unia-europejska-poziom-podstawowy/d664a9c5-91b4-4809-b18f-89d8c004f7fb

Quiz dla młodzieży i dorosłych: https://create.kahoot.it/share/unia-europejska-poziom-srednio-zaawansowany/4ee26966-3823-4ac7-afc4-52bb672e8ba2

Publikacje

Na stronie internetowej Punktu w zakładce „Publikacje” dostępne są liczne bezpłatne materiały do pobrania dla każdej grupy wiekowej: zarówno książeczki z zadaniami dla najmłodszych jak i  publikacje dla młodzieży i dorosłych o systemie instytucjonalnym UE, stażach, możliwościach pracy w instytucjach unijnych, europejskich priorytetach, itp.

Link do strony: http://www.europedirect.um.warszawa.pl/publikacje-lista

Kącik edukacyjny Unii Europejskiej

Zapraszamy również do odwiedzenia Kącika Edukacyjnego Unii Europejskiej. Strona ta zwiera gry, zabawy, malowanki oraz interaktywne ćwiczenia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Strona zwiera nie tylko informacje o UE, ale również ciekawostki czy informacje na temat studiowania i wolontariatu za granicą.

Link do strony:https://europa.eu/learning-corner/home_pl