Informator Europejski

Informator Europejski

Czy wiesz, że...

Budowa II linii metra

to największa spośród realizowanych w Polsce inwestycja samorządowa, która uzyskała dofinansowanie z Funduszu Spójności.

10 tys. zł

przypada ze środków unijnych na każdego mieszkańca Warszawy.

12,4 mld zł

 to łączna kwota, która wpłynęła na konto m. st. Warszawy z UE w latach 2005-2019

9,7 mld zł

to kwota pozyskana ze środków Unii Europejskiej w latach 2007-2013.

17,9 mld zł

to łączna wartość dofinansowania projektów miejskich

Facebook

Edukacja o UE w czasie #zostańwdomu

Increase Normal Decrease
opublikowano: Środa, 6 Maja, 2020 - 10:50, kgano
Sporządził: K.Gano

Nie wiesz co zrobić ze swoim wolnym czasem? Chcesz nauczyć się nowych rzeczy? A może Twoje dzieci ułożyły już w domu wszystkie puzzle? Mamy na to sposób!

dzieci z quizem

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa nie zwalnia tempa i nadal prowadzi swoje działania informacyjno-edukacyjne.  Poniżej prezentujemy ciekawe, edukacyjne źródła informacji o Unii Europejskiej.

#Lekcjeeuropejskie online

Jeśli jesteś użytkownikiem Facebooka lub Instagarma Punkt Europe Direct - Warszawa przygotował dla Ciebie serię postów edukacyjnych, które stanowią odpowiednik lekcji europejskich. Codziennie o godzinie 12:00 na Facebooku oraz Instagramie publikowane są posty dotyczące ciekawostek na temat Unii Europejskiej.

Facebook: https://www.facebook.com/EuropeDirectWarszawa/

Instagarm: https://www.instagram.com/europedirect_warszawa/

Quizy dla każdego

Lubisz wyzwania i sprawdzanie swojej wiedzy? Zobacz ile wiesz na temat Unii Europejskiej biorąc udział w quizie dla początkujących oraz średnio-zaawansowanych! To świetna zabawa dla lubiących rywalizację domowników. Potrzebujecie tylko smartphona lub tabletu oraz przycisku GRAJ.

Quiz dla dzieci: https://create.kahoot.it/share/unia-europejska-poziom-podstawowy/d664a9c5-91b4-4809-b18f-89d8c004f7fb

Quiz dla młodzieży i dorosłych: https://create.kahoot.it/share/unia-europejska-poziom-srednio-zaawansowany/4ee26966-3823-4ac7-afc4-52bb672e8ba2

Publikacje

Na stronie internetowej Punktu w zakładce „Publikacje” dostępne są liczne bezpłatne materiały do pobrania dla każdej grupy wiekowej: zarówno książeczki z zadaniami dla najmłodszych jak i  publikacje dla młodzieży i dorosłych o systemie instytucjonalnym UE, stażach, możliwościach pracy w instytucjach unijnych, europejskich priorytetach, itp.

Link do strony: http://www.europedirect.um.warszawa.pl/publikacje-lista

Kącik edukacyjny Unii Europejskiej

Zapraszamy również do odwiedzenia Kącika Edukacyjnego Unii Europejskiej. Strona ta zwiera gry, zabawy, malowanki oraz interaktywne ćwiczenia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Strona zwiera nie tylko informacje o UE, ale również ciekawostki czy informacje na temat studiowania i wolontariatu za granicą.

Link do strony:https://europa.eu/learning-corner/home_pl