Edukacja europejska w polskiej szkole – konferencja online

opublikowano: Czwartek, 26 Listopada, 2020 - 12:41, kgruba

Edukacja europejska w polskiej szkole – konferencja online

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa serdecznie zaprasza nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego oraz nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie do udziału w dwudniowej Konferencji online pt. „Edukacja europejska w polskiej szkole”, która odbędzie się w dniach 8 i 10 grudnia 2020 roku, w godz. 13:00 – 15:00.

Tematyka konferencji jest niezmiernie ważna, choć z roku na rok zakres edukacji europejskiej jest coraz bardziej uszczuplany w podstawie programowej szkół podstawowych i średnich. Często też szkolne ‘lekcje o Unii Europejskiej’ ograniczają się do przedstawienia suchych faktów, liczb i dat oraz omówienia przyczyn i skutków ważniejszych wydarzeń . W programie zajęć nie ma miejsca na omówienie europejskich wartości, dziedzictwa kulturowego czy społecznej tożsamości.

Tymczasem teraz - bardziej niż kiedykolwiek wcześniej - wzmocnienie edukacji europejskiej jest konieczne, gdyż stopień poczucia przynależności młodego pokolenia do europejskiej wspólnoty przesądzi o naszej przyszłej obecności i pozycji w Unii Europejskiej. Dlatego też, celem konferencji „Edukacja europejska w polskiej szkole” jest przekazanie nauczycielom i pedagogom informacji o wszelkich działaniach i inicjatywach podejmowanych na rzecz edukacji europejskiej jak i podzielenie się z nimi praktycznymi doświadczeniami prowadzenia lekcji europejskich przez różne instytucje – również w dobie zdalnego nauczania.Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną również efektywne metody pracy z uczniami jak i źródłowe materiały, z których można korzystać podczas lekcji europejskich.

Gości Konferencji powita Pani Renata Kaznowska, Wiceprezydent m.st. Warszawy.

W załączniku znajduje się program konferencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Może w niej uczestniczyć każdy, bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Udział w konferencji jest możliwy po kliknięciu w link:

Link do konferencji pn. Edukacji europejskiej w polskiej szkole cz. I,
START godz. 13.00 w dniu 8 grudnia 2020 r.

Link do konferencji pn. Edukacji europejskiej w polskiej szkole cz. II,
START godz. 13.00 w dniu 10 grudnia 2020 r.

W Konferencji online udział może wziąć maksymalnie 300 osób.

Informujemy, że nie muszą Państwo mieć zainstalowanej aplikacji Microsoft Teams.
Wejście na konferencję jest możliwe za pomocą przeglądarki - Chrome (można ją bezpłatnie pobrać np. stąd: https://www.google.com/intl/pl_pl/chrome/).

Prosimy o dołączanie do Konferencji po podaniu imienia i nazwiska, z wyłączoną kamerą oraz wyciszonym mikrofonem.

Pytania gościom będzie można zadawać za pomocą czatu tylko wówczas, gdy Prowadzący poprosi o takie pytania.

Jeśli Prelegenci nie będą mieli już czasu na odpowiedzi na pytania, wówczas przygotujemy Q&A po Konferencji.

Nauczyciele, którzy chcieliby uzyskać zaświadczenie o udziale w Konferencji, proszeni są o przesłanie do nas mailowo takiej prośby po zakończeniu konferencji na adres:
europedirect-warszawa@um.warszawa.pl
Prosimy o podanie następujących danych:
- imię i nazwisko
- dane szkoły
- udział w konferencji pierwsza dnia, drugiego, czy w obydwu wydarzeniach

UWAGA! Prosimy o wejście na konferencję podając imię i nazwisko, na które ma być potem wystawione zaświadczenie.
Zaświadczenia wystawiamy bowiem na podstawie wygenerowanej po spotkaniu listy obecności.

Serdecznie zapraszamy!

(plik: program_konferencji.pdf, rozmiar pliku: 805.61 KB)